انتخاب فن بازار منطقه‌ای یزد به عنوان برترین فن‌بازار کشور در سال 99

در حاشیه بیستمین نشست کارگزاران تجارت فناوری که در 17تیرماه به صورت آنلاین برگزار شد؛ دفتر فن بازار منطقه‌ای استان یزد به عنوان فن بازار برتر و فن‌بازارهای منطقه‌ای استان سمنان و فارس به ترتیب حائز مقام‌های دوم و سوم شدند.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، شبکه فن‌بازار ملی ایران هر ساله طی ارزیابی‌های خود برترین فن‌بازاراهای کشور را مشخص کرده و از آن دفاتر تقدیر می‌کند.

لازم به ذکر است از جمله شاخص‌های انتخاب فن‌بازارهای برتر، بازاریابی محصولات دانش‌بنیان و فناورانه، سرمایه‌گذاری در اکوسیستم نوآوری کشور، انتقال فناوری و رفع نیاز فناورانه صنایع می‌باشد.

گردش مالی 354 میلیارد تومان فن بازارها در سال گذشته

گفتنی است این فن‌بازارها طی سال گذشته بیش از 354 میلیارد تومان گردش مالی در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور ایجاد کردند. در حال حاضر 25 دفتر فن‌بازار منطقه‌ای و 3 دفتر فن‌بازار تخصصی با بیش از 50 کارگزار تجارت فناوری در کشور مشغول به فعالت هستند.

شبکه فن‌بازار ملی ایران بر اساس نقشه جامع علمی کشور و ابلاغیه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وظیفه توسعه بازار فناوری کشور را عهده‌دار است.