اولین جلسه شورای راهبری رویداد TIM2022 برگزار شد

نخستین جلسه شورای راهبری رویداد TIM2022 با هدف هم‌افزایی نهادهای حاکمیتی، بخش خصوصی و دیگر اجزای اکوسیستم نوآوری برگزار شد.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، این جلسه روز دوشنبه مورخ 29 شهریور ماه 1400 با حضور نمایندگان پارک فناوری پردیس، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری، سازمان توسعه تجارت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایران، سرمایه‌گذاری حرکت اول، توسعه کارآفرینی بهمن برگزار شد.

در ابتدای این نشست صدرخانلو، دبیر رویداد، با ارائه گزارش از دستاوردهای ادوار گذشته TIM، اهمیت برگزاری این رویداد بین‌المللی در شرایط حساس کنونی را تشریح کرد.

قائم‌مقام دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری هشت کشور مسلمان D8-TTEN، همرسانی و سرمایه‌گذاری‌های فناوری میان 8 کشور مسلمان را مهم‌ترین اهداف TIM2022 دانست.

در ادامه، برنامه عملیاتی رویداد و اقدامات انجام شده توسط کارگزار اجرایی رویداد (شرکت دانش‌بنیان کاریز اعتماد) ارائه شد.

در بخش دیگر این جلسه اعضای کمیته راهبری در راستای تعیین سیاست‌های کلی رویداد TIM2022 به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند. براین‌اساس هم‌افزایی نهادهای حاکمیتی و بخش خصوصی و دیگر اجزای اکوسیستم نوآوری برای ایجاد گفتمان در سطح تعاملات بین‌المللی از الزامات تحقق اهداف TIM2022 برشمرده شد.

در پایان مهدی صفاری نیا، رئیس پارک فناوری پردیس ضمن جمع‌بندی موارد مطروحه، ایجاد ظرفیت استفاده از بازارهای بکر کشورهای گروه D8 برای سرمایه‌گذاران داخلی را از دیگر اهداف مهم این رویداد دانست.

گروه D8، به‌عنوان سازمانی بین‌المللی جهت بهبود موقعیت کشورهای درحال‌توسعه در اقتصاد جهانی، متنوع‌سازی و ایجاد فرصت‌های جدید در روابط تجاری، افزایش مشارکت در تصمیم‌گیرها در سطح بین‌المللی و فراهم‌آوردن استاندارد زندگی بهتر بین 8 کشور، بنگلادش، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، نیجریه، پاکستان و ترکیه رسماً ایجاد شده است. شبکه انتقال و تبادل فناوری D8-TTEN نیز به‌عنوان زیرمجموعه گروه D8 در راستای مأموریت‌هایی از قبیل ظرفیت‌سازی و انتشار اطلاعات در مورد قابلیت‌های فناوری، دستاوردها و نیازهای کشورهای عضو D8 و هماهنگی و هم‌افزایی بین کشورهای عضو، رویدادهای سالیانه «نشست سرمایه‌گذاری فناوری» را برگزار می‌نماید.

چهارمین نشست سرمایه‌گذاری فناوری TIM2022 در زمان 2 و 3 اسفندماه 1400 مصادف با 21 و 22 فوریه 2022 با حضور سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران داخلی و بین‌المللی در محل پارک فناوری پردیس برگزار می‌گردد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر برای شرکت و یا پیگیری اخبار نشست، می‌توانند به وب‌سایت tim.d8tten.org مراجعه نمایند.