اولین رویداد معرفی محصولات پارک فناوری پردیس “نونمایی” برگزار شد

رویداد معرفی محصولات پارک فناوری پردیس با نام “نونمایی” ۱۲ اسفند ۹۹ در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد.

بانگ اقتصاد، پارک فناوری پردیس با همکاری مجموعه “بیزمارک” -کارگزار تجارت فناوری- در راستای حمایت از شرکت‌های عضو این پارک رویداد نونمایی را طراحی و اجرا نمود. هدف از برگزاری این رویداد توسعه بازار و افزایش سهم بازار محصولات تولید شده در پارک فناوری پردیس است.

در این رویداد که به دلیل پروتکل های بهداشتی، به صورت آنلاین-حضوری برگزار شد، بیش از ۴۰۰ نفر به صورت آنلاین و ۱۰۰ به صورتی حضوری شرکت کردند.


در ابتدا صالح رمضانی عضو هیئت مدیره شرکت میم دارو با تشریح عوامل و مشکلات بیماری میگرن، داروها و روش‌های مختلف درمان میگرن که در حال حاضر در حال انجام است را معرفی نمود. آرامبخش‌های مختلف و روشهای همچون مته درمانی، گراز درمانی و …


دکتر صالح رمضانی با بیان اینکه میگرن کات نتیجه ۲۵ سال تحقیق و توسعه و آزمایشهای مکرر بر روی بیماران مختلف است، از تجربه‌های استفاده این دارو توسط بیماران مختلف و همچنین دریافت پاسخ های مثبت در کلینیک تخصصی آرامش، یاد کرد و در ادامه افزود این شرکت تمام ابزارهای جانبی برای رفع این بیماری را از قبیل دسترسی، زمانبندی و سایر راهکار درست مصرف دارو فراهم نموده تا بیماران بتوانند بارعایت با سهولت در رعایت شرایط مصرف این دارو به درمان قطعی میگرن دست یابد.


این داروی کاملا گیاهی و فاقد اثرات جانبی بوده و هم اکنون در داروخانه های سراسر کل کشور موجود است. بیماران و افراد مبتلا به این بیماری می‌توانند با انجام تست های ساده و همچنین مشاوره رایگان از قطعیت بیماری خود مطلع و از این محصول استفاده نمایند.


محصول دوم ارائه شده در این رویداد، کول‌تگ -برچسب مانیتورینگ دما و وضعیت محیطی- بود که توسط زهرا کلاهدوز مدیرعامل شرکت فراپایش امین ارائه شد. دکتر زهرا کلاهدوز با بیان این که مهمترین اثر و نتیجه‌ی محصول ارائه شده، ضمانت کیفیت و سلامت فراورده حساس به دما در حمل و نقل های احتمالی، و همچنین جلوگیری از وارد آمدن خسارت به تولیدکنندگان و توزیع کنندگان این فرآورده ها است، افزود امروزه با حضور بیماری کرونا در دنیا اهمیت کیفیت زنجیره سرد بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

این محصول در جابجایی محصولات فاسد شدنی همچون لبنیات مواد پروتئینی داروها میوه ها، فرآورده‌های خونی و هر محصولی که حساسیت دما در فرایند لجستیک دارد، قابل استفاده بوده و جامعه میتواند با حضور این تکنولوژی در زندگی، از کیفیت بالاتری برخوردار شود.


آخرین محصول این رویداد، اینجکتور کاتریج -وسیله جای‌گذاری لنز در داخل چشم- بوده که توسط مهدی هادیان پور مدیرعامل شرکت آیسان طب هادیان پور ارائه گردید.
ابتدا دکتر مهدی هادیان پور، با اشاره به خروج سالانه یک میلیون دلار ارز، به واسطه واردات محصولات مشابه تولید شده در داخل کشور این وعده را داد که در صورت اتخاذ سیاست‌های درست، می تواند تا سال آینده این میزان خروج ارز را بیش از ۹۰ درصد کاهش دهد.

وی با بیان اینکه تخصیص ارز رانتی ۴۲۰۰ تومانی به واردکنندگان اصلی این محصول، عملاً قدرت رقابت را برای شرکت های داخلی کم نموده، خواستار ایجاد فضای رقابتی سالم بین تولیدکنندگان داخل و واردکنندگان شد. وی با بیان اینکه در حال حاضر سهم بازار واردکنندگان این محصول بیش از ۷۰ درصد بوده عنوان کرد در صورت ورود دستگاه‌های اجرایی و نظارتی به این موضوع این میزان وابستگی می‌تواند به کمتر است ده درصد کاهش یابند.


در پایان میلاد صدرخانلو رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس، با اشاره به کیفیت محصولات ارائه شده در این رویداد عنوان کرد، پارک فناوری پردیس میتواند ضمانت این محصولات را برای خریداران انجام دهد. در ادامه دکتر صدر خانلو با اشاره به نقش حمایتی پارک فناوری پردیس از شرکتهای عضو این پارک، خواستار توجه و تعمق بیشتر بخش خصوصی به محصولات فناورانه و همچنین سیاستگذاری صحیح در بخش رگولاتوری از این محصولات شد.