اولین کنفرانس تخصصی «استیل پرایس» برگزار شد

اولین کنفرانس تخصصی «استیل پرایس» با محوریت تکنولوژی‌های پیشرفته فرآوری سنگ آهن با حضور پررنگ شرکت گل‌گهر و همکاری شرکت‌های بزرگ معدنی و فولادی کشور، امروز برگزار شد.

به گزارش بانگ اقتصاد، در این گردهمایی که در دو نوبت صبح و عصر و در پنل‌های عمومی و تخصصی با حضور برخی مدیران و کارشناسان شرکت گل‌گهر، مدیران، کارشناسان، مهندسان و متخصصان حوزه فولاد و آهن کشور برگزار شد، راهکارهای استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در فرآوری سنگ آهن برای تولید محصولات فولادی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

مدیر تحقیقات و فناوری شرکت گل گهر به عنوان سخنران پنل اختصاصی اولین کنفرانس تخصصی استیل پرایس با عنوان «نهضت فرآوری، اقدامات، فرصتها و الزامات» گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با رویکرد آینده نگرانه، به بررسی جامع معادن هماتیتی در قالب پژوهشی کاربردی پرداخته است و سعی در تعریف راه حل هایی متناسب با ژنز سنگ‌های منطقه جنوب کشور، می‌باشد. با توجه به تجربیات کسب شده، برای استفاده از فناوری حرارتی باید بین هماتیت ها و باطله ها تفاوت قائل شد و برای هر کدام نسخه خاص خود را تجویز کرد.

مهندس امیر حاجی‌زاده در سخنرانی خود محورها و رئوس مطالب را به شرح ذیل تشریح کرد:

- در نظر گرفتن مطالعات عمیق کانی شناسی و درجه آزادی در روند طراحی کارخانه های هماتیت و فرآوری باطله.
- پیچیدگی مدارهای هماتیتی و بها دادن بیشتر به تحقیقات و مهندسی در فرآیندهای طراحی.
- توجه به ملاحظات زیست محیطی و مصارف انرژی در روش های نوین حرارتی.
- توجه به گانگ همراه در روش های حرارتی.
- تجربه موفق گل گهر در بازطراحی کارخانه هماتیت با در نظر گرفتن نرمه گیری از خوراک اسپیرال، که منجر به دستیابی به عیار مطلوب شد.
- استاندارد کردن تجهیزات مغناطیسی و توجه ویژه به ابزارهای کنترلی جهت جلوگیری از انتقال آهن با باطله.
- حمایت و آمادگی گل گهر در انجام تست های طراحی معادن کوچک هماتیتی.

انتهای پیام/