برترین فناوران پارک فناوری پردیس در سال 1400 معرفی شدند

در جریان برگزاری دهمین مراسم تجلیل از پیشکسوتان پارک فناوری پردیس از 3 فناور برترِ شاغل در شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس تجلیل شد. «تيمور حيدری»،‌ «فاضله توسلیان» و «سامان جهانبخشی » فناورانی بودند که به عنوان فناور برتر پارک شناخته شده و از آنها تقدیر شد.

به گزارش بانگ اقتصاد، در این مراسم ابتدا از «تيمور حيدری»، مدیر واحد مايکروويو «شرکت سازگان ارتباط» به عنوان یکی از برترین فناوران پارک تجلیل شد. او متولد 1356 در تبریز و دارای مدرک دکترای مهندسی برق مخابرات (میدان) از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

حیدری داری 18 طرح تحقیقاتی- صنعتی به‌عنوان مدیر و همکار پروژه و دارای 13 مقاله نمایه شده در ISI و Conferenc است، همچنین دانشجوی برتر دکتری در سال 93 می باشد و موفق به کسب عنوان مقاله برتر در سال‌های 94 و 96 کنفرانس بین المللی آزمون های غیر مخرب شده است.

فناور برگزیده دیگری که مورد تقدیر قرار گرفت «فاضله توسلیان»، مدیر تحقیق و توسعه و رییس هیئت مدیره «شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس» بود. او متولد 1371 در همدان و دارای دکترای کامپیوتر با گرایش هوش مصنوعی از دانشگاه بوعلی سینا همدان است.

توسلیان داری 4 مقاله ISI و 4 گواهینامه IEEE اختراع ثبت شده و 11 پروژه انجام شده در حوزه هوش مصنوعی است و موفق به کسب رتبه برتر استانی در جشنواره جوان خوارزمی شده است و پژوهشگر برتر گروه کامپیوتر دانشگاه بوعلی سینا همدان می باشد.

«سامان جهانبخشی» مدیر مرکز فناوری «شرکت مپصا» سومین متخصصی بود که به عنوان فناور برتر معرفی شد. او متولد 1367 در تهران و دارای دکترای مهندسی نفت دانشگاه صنعتی شریف می باشد.

خدابخشی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است و داری 13 مقاله نمایه شده در نشریات ISI، علمی و پژوهشی وکنگره ملی می باشد. همچنین موفق به دریافت 2 جایزه آموزشی و پژوهشی از بنیاد ملی نخبگان شده است.

گفتنی است انتخاب فناوران برتر پارک فناوری پردیس براساس فراخوانی بود که مدتی پیش منتشر و طی آن از شرکت‌های عضو خواسته شده بود تعدادی از متخصصان و فناوران برجسته خود را معرفی کنند.

«سوابق برجسته تحصیلی و آموزشی»، «مقالات و کتب تألیفی»، «تجربه کاری برجسته و مهم در حوزه فناوری و نوآوری»، «نقش فرد در تولید و توسعه خدمات یا محصولات شرکت (مهم‌ترین معیار)»، «افتخارات و جوایز علمی و تخصصی داخلی و بین‌المللی»، «عضویت در مجامع، انجمن‌ها و تشکل‌ها و بنیادهای علمی و تخصصی داخلی و بین‌المللی» معیارهایی بودند که مدیران عامل باید برای معرفی متخصصان برگزیده خود، مد نظر قرار می‌دادند.

همچنین لازم بود مدیران شرکت‌ها برای معرفی افراد مورد نظر خود دو نکته «اشتغال فرد برگزیده شرکت در حال حاضر در محل پارک» و «معرفی صرفاً از بین متخصصین فنی شاغل در شرکت که نقش موثری در توسعه محصولات و خدمات شرکت داشته‌اند» را در نظر بگیرند.

پس از معرفی تعدادی از متخصصان توسط شرکت‌ها و بررسی سابقه علمی و فناوری و دستاوردهای نوآورانه ایشان توسط اداره کل ترویج و توسعه خوشه‌های نوآوری پارک فناوری پردیس، 3 نفر به عنوان فناور برتر انتخاب شدند. در این رویداد که برای سومین بار و در دهمین آیین تقدیر از پیشکسوتان پارک فناوری پردیس اجرا شد، 3 فناور برتر معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام/