برگزاری سومین رويداد به‌هم‌رسانی عرضه و تقاضای فناوری به همت پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت

پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت رویداد به‌همرسانی عرضه و تقاضای فناوری اولترافیلتر و غشاهای اسمز معکوس مصرفی پتروشیمی را یازدهم مردادماه برگزار می‌کند.

بانگ اقتصاد، محسن میاندهی درباره برگزاری این رویداد گفت: با توجه به مأموریت و رسالت پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت در شبکه‌سازی میان ارکان بدنه صنعت نفت با استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های فناور و مجموعه‌های دانش بنیان برای تمرکز بر حل مسائل و چالش‌های فناورانه صنعت نفت، این بار در تکمیل حلقه‌های همکاری پیشین شاهد به‌هم‌رسانی سمت عرضه و تقاضای فناوری با حمایت و مشارکت صنایع پتروشیمی خواهیم بود.

وی افزود: رویداد «اولترافیلتر و غشاهای اسمز معکوس مصرفی پتروشیمی» به عنوان سومین تجربه این پارک در به‌هم‌رسانی عرضه و تقاضای فناوری در تاریخ 11 مردادماه 1400، با مشارکت پتروشیمی فجر و پتروشیمی دماوند و حمایت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس برگزار می‌شود. سرپرست تجاری‌سازی و توسعه فناوری پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت ادامه داد: محوریت این رویداد، تلاش برای رفع نیازهای پتروشیمی فجر (شرکت فجر انرژی خلیج فارس) و پتروشیمی دماوند (شرکت دماوند انرژی عسلویه) در تولید داخل غشاهای صنعتی اسمز معکوس برای تصفیه آب رودخانه و آب دریا و همچنین تولید اولترافیلتر صنعتی برای تصفیه آب رودخانه است.


میاندهی گفت: این رویداد نیز همچون دو رویداد پیشین که از سوی پارک در زمینه «اقلام راهبردی و پرمصرف شیمیایی صنعت گاز» و نیز «فرآورش و نمک‌زدایی نفت خام مناطق نفت‌خیز جنوب» در خردادماه امسال برگزار شد، به صورت حضوری (محدود) و مجازی خواهد بود تا با وجود محدودیت‌های گردهمایی ناشی از شیوع ویروس کرونا، بتوان امکان مشارکت طیف گسترده‌ای از افراد و سازمان‌ها را از طریق زیرساخت‌های اینترنتی مهیا کرد. حضور فیزیکی و مجازی در رویداد رایگان خواهد بود و همه علاقمندان می‌توانند برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به petropark.ir ‏مراجعه کنند.‏