برگزاری شانزدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای و تخصصی سراسر کشور

شانزدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه ای و تخصصی سراسر کشور در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱ به‌صورت حضوری و آنلاین با حضور آقایان قنبرپور معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس و رئیس شورای سیاست‌گذرای شبکه فن بازار ملی ایران، لاهوتی، مدیر توسعه صنعتی و فناوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران نمایندگان فن بازار های تخصصی و منطقه ای و جمعی از فعالان اکوسیستم نواوری و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

بانگ اقتصاد، صالح خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران ضمن تشکر و قدردانی از فعالیت فن بازارهای منطقه ای و تخصصی و کارگزاران تجارت فناوری ذیل طرح جهش تجارت فناوری اعلام کرد که تا بدینجا در این طرح که از اردیبهشت سال ۱۳۹۹ شروع شده است ۳۴۸ میلیارد تومان گردش مالی توسط کارگزاران تجارت فناوری ایجاد شده است که نتیجه ۱۵۵ تعداد بهمرسانی است که به تفکیک موضوع بازاریابی ۲۱۲ میلیارد تومان  ۹۵ بهمرسانی رفع نیاز در حدود ۲۶  میلیارد تومان  ۳۸ بهمرسانی و سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیارد تومان ۲۲ بهمرسانی اتفاق افتاده است که جهش بسیار خوب در مبادلات فناوری کشور است که توسط کارگزاران تجارت فناوری با حمایت شبکه فن بازار ملی ایران صورت گرفته است.

بهره گیری از طرح جهش تجارت فناوری به منظور افزایش مبادلات فناورانه

طرح جهش تجارت فناوری به منظور افزایش مبادلات فناورانه که به تبع آن افزایش تولید خواهد بود، طرح جهش تجارت فناوری را پیش می‌برد. این شبکه با دارا بودن ۵۰ کارگزار تجارت فناوری در سطح کشور اقدام به توسعه بازار فناوری می‌نماید. و طرح مذکور شامل بازاریابی محصولات دانش‌بنیان و فناورانه (بازاریابی داخلی و بین‌المللی)، سرمایه‌گذاری بر روی استارت‌آپ‌ها، اختراعات و طرح‌های فناورانه و نیز رفع نیاز فناورانه صنایع می‌باشد، که این همرسانی‌ها توسط کارگزان تجارت فناوری انجام می‌شود. این طرح در سراسر کشور اجرا می‌شود و عرضه‌کنندگان و متقاضیان اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور با مراجعه به یکی از دفاتر فن‌بازارهای منطقه‌ای یا تخصصی و یا مراجعه مستقیم به کارگزاران تجارت فناوری می‌توانند از این خدمت بهره‌مند شوند. فهرست کارگزاران مورد تایید شبکه فن‌بازار ملی ایران در سامانه Techmart.ir قابل مشاهده است.

در ادامه این نشست که مربوط به انتقال تجربه توسط کارگزاران تجارت فناوری بود شرکت گسترس سامانه های هیوا کارگزار تجارت فناوری از کرمان، شرکت پیشبران کیفیت سامانه کارگزار تجارت فناوری از کرمانشاه و پویشگران توسعه فناری بهراد کارگزار تجارت فناوری از بوشهر به بیان تجربیات خود جهت بهره برداری دیگر فن‌بازارهای و بروکرها پرداختند.

همچنین در ادامه نشست اقای دهفولی، عضو هیات مدیره صندوق خطر پذیر سینا (سینا ویسی)، اقای رضاییان مدیر عامل حلال فاند و جمعی دیگر فعالان اکوسیستم نواوری و فناوری کشور به بیان توانمندی ها و دیدگاه‌های خود پرداختند.

لازم به ذکر است شبکه فن‌بازار ملی ایران بر اساس نقشه جامع علمی کشور و ابلاغیه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وظیفه توسعه بازار فناوری کشور را عهده‌دار می‌باشد.