تهران به برنامه جهانی شهرهای هوشمند پایدار پیوست

کلانشهر تهران با هدف افزایش تعاملات و همکاری‌های بین‌المللی در چارچوب برنامه تهران هوشمند به برنامه جهانی اتحاد شهرهای هوشمند پایدار (U4SSC) پیوست.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، اتحاد شهرهای هوشمند پایدار (U4SSC) یک برنامه اقدام بین‌المللی در حوزه شهرهای هوشمند پایدار است که با همت اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) و مشارکت بیش از ۱۵ نهاد معتبر بین‌المللی دیگر و بیش از ۱۰۰ نهاد شهری از کشورهای مختلف جهان طراحی شده است.

ایجاد یک پلتفرم مرجع جهانی برای تبادل دستاوردها، اشتراک دانش و زمینه‌سازی تعیین و اندازه‌گیری شاخص‌های کلیدی عملکرد در مسیر هوشمند سازی شهرهای مختلف جهان از جمله اهداف این برنامه جهانی است.

ساختار پیشنهادی در این برنامه، به شهرها امکان می‌دهد تا روشی استاندارد برای جمع‌آوری داده یا اطلاعات مورد نیاز از شاخص‌های کلیدی عملکرد مربوط به شهرهای هوشمند پایدار را در سه بُعد اقتصاد، جامعه و فرهنگ و محیط زیست در اختیار داشته باشند.

گفتنی است برنامه تهران هوشمند که توسط سازمان فاوای شهرداری تهران طراحی و ارائه شده، مسیر تهران در جهت هوشمندسازی را مشخص کرده و اهداف و چشم اندازهای هوشمندی پایتخت و پروژه‌ها و اقدامات لازم در آن تبیین شده است، این برنامه سال گذشته در کنگره جهانی شهرهای هوشمند بارسلون هم مورد تقدیر قرار گرفت.