کد خبر: 454
سه شنبه , 09 آذر 1400 - 22:49
جزئیات سرقت دریچه‌های فاضلاب شهر تهران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ بیان کرد: این موارد جزو سرقت‌های خرد محسوب شده و پلیس به طور ویژه با آن برخورد کرده و در همین زمینه صدها مجرم و سارق دستگیر شدند.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از سرویس اجتماعی افق تهران، حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه اجرای طرح ظفر که صبح امروز در مقر ستاد انتظامی تهران بزرگ برگزار شد در پاسخ به پرسشی درباره خبرهای منتشر شده پیرامون افزایش سرقت دریچه‌های فاضلاب در شهر تهران اظهار داشت: این موارد جزو سرقت‌های خرد محسوب شده و پلیس نیز به طور جد با آن برخورد می کند.

وی ادامه داد: مواردی مربوط به سرقت دریچه‌های فاضلاب، سرقت برخی از قطعات و اجزای حاشیه خیابان‌ها و… از جمله مواردی است که پلیس به طور ویژه با آن برخورد کرده و اتفاقا مسئولان و دستگاه‌های مربوطه نیز می‌دانند که در همین زمینه صدها مجرم و سارق دستگیر شدند.

رحیمی با بیان اینکه علاوه بر برخورد با این موارد، پلیس به تمام مواردی که از سوی شرکت فاضلاب، شهرداری و… اعلام شود نیز رسیدگی می کند، تصریح کرد: مدیران مربوطه در این حوزه از اقدامات پلیس با خبر هستند و می‌دانند که پلیس چه اقداماتی در این زمینه انجام داده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا ادعاهای مطرح شده پیرامون افزایش سرقت دریچه‌های فاضلاب طی شش ماه اخیر درست بوده یا خیر؟ ادامه داد: افزایش آنچنانی در این زمینه نداشتیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره محل‌های فروش این دریچه‌ها و مالخری آن‌ها نیز خاطرنشان کرد: متأسفانه بخشی از این موارد بلافاصله پس از سرقت ذوب می‌شوند مانند سیم های برق، دریچه های فاضلاب و… اما در مواردی هم پلیس با این موارد برخورد کرده و آن ها را از سارقان یا مالخران پس گرفته است ضمن اینکه ما با مالخران این اقلام نیز برخورد خواهیم کرد.