حضور بیش از 40 دانشمند برجسته جهان اسلام در پارک فناوری پردیس

میلاد صدرخانلو رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس می گوید، در راستای ارتباط هر چه بیشتر دانشمندان جهان اسلام با اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور، برنامه ریزی شد تا بیش از 40 دانشمند مسلمان از سراسر جهان از جمله برندگان جایزه مصطفی(ص) 2021، با حضور در پارک فناوری پردیس از نزدیک با فعالیت های علمی و فناورانه پارک و شرکت های عضو آشنا شوند.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، این روزها چهارمین رویداد اعطای جایزه علم و فناوری مصطفی (ص) به همت بنیاد علم و فناوری مصطفی ص و حمایت پارک فناوری پردیس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال برگزاری است. به همین مناسبت، برنامه ریزی شد تا برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) به همراه بیش از 40 دانشمند برجسته مسلمان، امروز مورخ 28 مهرماه، با حضور در پارک فناوری پردیس با فعالیت های فناورانه پارک و شرکت های عضو آشنا شوند.

صدرخانلو رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس در رابطه با برگزاری این رویداد گفت: در مراسم بزرگ جایزه مصطفی(ص)، تعداد قابل توجهی از دانشمندان جهان اسلام در ایران حضور پیدا کرده‌اند و ما برای آشنایی این دانشمندان مسلمان با توانمندی های حوزه علم و فناوری کشورمان ایران، برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا این افراد از یکی از عناصر تاثیرگذار زیست‌بوم فناوری کشور یعنی پارک فناوری پردیس بازدید کنند.

صدرخانلو افزود: از جمله مهمانان ویژه این مراسم، پروفسور کامران وفا دانشمند ایرانیِ دانشگاه هاروارد، پروفسور زاهد حسن، استاد فیزیکِ دانشگاه پرینستون، پروفسور محمد صائغ، استاد پزشکی و ایمنی‌شناسیِ دانشگاه آمریکایی بیروت، پروفسور اقبال چودری، رئیس مرکز ICCBS دانشگاه کراچی و پروفسور یحیی تیعلاتی، استاد فیزیکِ دانشگاه محمد الخامس از مراکش هستند. بیش از 40 تن از دانشمندان مسلمان سراسر جهان از جمله روسای دانشگاه‌های علوم سلامت بنگلادش، دانشگاه هری پور پاکستان و دانشگاه UPM،‌ UKM و UPSI مالزی از جمله مهمانان دیگر این برنامه هستند.

رییس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس گفت: در این مراسم پس از معرفی زیست بوم فناوری و نوآوری کشور و همچنین توانمندی ها و فعالیت هایی که در این اکوسیستم اتفاق افتاده است، مهمانان از نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه پارک فناوری پردیس، نمایشگاه تجهیزات پزشکی و همچنین موزه علمی صنعت هوانوردی پارک بازدید می‌کنند. هدف ما از این بازدیدها این است که این افراد به شکل ملموس تری از توانمندی‌های ما در حوزه علم و فناوری آگاه شوند.

او ادامه داد: برگزاری جلسات B2B میان دانشمندان حاضر در برنامه با برخی از شرکت‌های پارک فناوری پردیس، یکی دیگر از برنامه های مهم ما است. با توجه به محدودیت زمانی و تعداد بسیار بالای شرکت‌های پارک فناوری پردیس، بررسی دقیقی در رابطه با حوزه فعالیت این دانشمندان و حوزه‌های کاری شرکت‌های پارک انجام داده‌ایم و موفق شدیم ۲۵ جلسه B2B  در پارک برنامه‌ریزی کنیم تا این دانشمندان با شرکت‌های ایرانی جلساتی داشته و به صورت مجزا و اختصاصی با توانمندی‌های شرکت‌های ما آشنا شوند.

رییس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس گفت: یکی از اهداف مهم ما از برگزاری این جلسات، ایجاد هم افزایی بین شرکت‌های پارک و دانشمندان مسلمان که در حال فعالیت در سراسر جهان هستند، می باشد تا از فرصت طلایی حضور این دانشمندان در کشور به نفع شرکت های پارک فناوری پردیس استفاده کنیم.

شایان ذکر است،‌ این دانشمندان در سه روز گذشته بازدیدها، جلسات و نشست‌های علمی در دانشگاه‌های تاثیرگذار کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه علم و صنعت، همچنین مراکز علمی دیگری چون پژوهشگاه سیاستگذاری شریف، پژوهشگاه مطالعات فناوری، موسسه رویان، پژوهشگاه مواد و انرژی، بیمارستان‌های شهید لواسانی، لبافی نژاد و انجمن خیرین علم و فناوری ایرانیان داشته‌اند.