کد خبر: 763
سه شنبه , 03 اسفند 1400 - 13:32

بهنام خدارحمی آهنگساز ‌و نوازنده در حیطه موسیقی سنتی، پاپ و کلاسیک که در رزومه خود سابقه ی دو دهه فعالیت در ابعاد مختلف موسیقی را دارد جدیدترین آهنگ خود با نام «دل تار»را تولید و منتشر کرد.

به گزارش بانگ اقتصاد، خدارحمی در طی این دو دهه با هنرمندان مطرحی چون علیرضا افتخاری،حسین خواجه امیری(ایرج) اکبر گلپایگانی، بهرام حصیری، محمد معتمدی و بسیاری دیگر نیز همکاری کرده است.

‎در حال حاضر بهنام خدارحمی مدت زمانی است که به منظور حمایت از موسیقی کلاسیک ایرانی و ترویج و گسترش آن با توجه به شرایطی که موسیقی سنتی ایران بخصوص در این چهل و اندی سال طی کرده است فعالیت خود را در زمینه ساخت و تولید موسیقی های بدون کلام ایرانی بیشتر کرده است که پیش بینی می‌شود با توجه به سابقه فعالیتی خود بتواند سربلند از این پروسه بیرون آید.

‎در همین راستا  قطعه ی جدید ”دل تار” با آهنگسازی و تنظیمی از وی منتشر شد که تکنوازی تار این آهنگ را امیر احدی برعهده داشته و توسط محمد یوسفلی صدابرداری شده است.

‎دوبیتی سعید محمدبیگی و خطاطی رحیم دودانگه طرح لیبل ”دل تار” را نقش و نگار خاصی داده است.

‎گفتنی است که این قطعه در صدای دنیای هنر فراهم شده و هم اکنون از سامانه بیپ تونز و تمامی سایت های معتبر قابل دسترسی میباشد.

‎نکته قابل توجه در مورد بهنام خدارحمی این است که بر خلاف بسیاری در عرصه ی موسیقی تخصصی تحصیل کرده است.

‎از قطعاتِ بدون کلام بهنام خدارحمی می‌توان آلبوم: یه قاشق آرامش و آلبوم: قدیمی، تاپ، طلا و همچنین تک تراکهای: بامن گریه کن، ماه و مه، آرام باش، شیرعلی مردون، اصلاً چرا و آرام بخواب را نام برد.

‎ناگفته نماند بهنام خدارحمی کتاب سمفونی یک نفره را با محوریت موسیقی نیز نوشته است که از سری داستان های فارسی است و زندگی پر پیچ و خم یک آهنگساز مطرح را روایت می‌کند.

انتهای پیام/