رشد ٥٧ درصدی تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران

​تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران در ٩ ماه اول ١٤٠٠ نسبت به مدت مشابه سال قبل، ٥٧ درصد افزایش یافت و به حدود ١١٥ هزار میلیارد ریال رسید.

به گزارش بانگ اقتصاد، این بانک به منظور پشتیبانی و کمک به بهبود معیشت جامعه، توسعه فضای کسب و کار، تقویت تولید و افزایش اشتغال در بخش‌ها و مناطق مختلف کشور پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و حمایتی با نرخ ترجیحی را همچنان با جدیت در دستور کار دارد، به نحوی که تسهیلات حمایتی قرض‌الحسنه این بانک در ٩ ماه اول سال جاری با ٥٧ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ١١٤ هزار و ٧٣ میلیارد ریال رسید.
پرداخت تسهیلات کسب و کار و انشعابات روستایی، ودیعه مسکن، مشاغل خانگی کمیته امداد و سازمان بهزیستی، بهسازی و نوسازی مسکن و حمام روستایی، تسهیلات ویژه بنیاد برکت، ازدواج و تهیه جهیزیه، زندانیان نیازمند، وام‌های ضروری معرفی‌شدگان ریاست جمهوری و وام مسکن اقشار ویژه از جمله مهمترین بخش‌های تسهیلات مورد نظر بوده که در ٩ ماهه اول سال جاری از رشدی قابل‌توجه برخوردار بوده است.
بر اساس این گزارش، بانک صادرات ایران در ٩ ماهه سال ١٣٩٩، ٧٢ هزار و ٧٦٨ میلیارد ریال تسهیلات تکلیفی در قالب ١٥٢ هزار فقره پرداخت کرد که ٤١ هزار میلیارد ریال معادل ٥٧ درصد افزایش داشته و به ١١٤ هزار و ٧٣ میلیارد ریال در ٩ ماهه اول سال جاری رسیده است که این روند رشد تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
بانک صادرات ایران طی همین مدت با پرداخت ١٠٥ هزار و ٤٤٨ فقره وام ازدواج و تهیه جهیزیه به ارزش بالغ بر ٩١ هزار میلیارد ریال، نسبت به ٩ ماه اول سال گذشته ٥٤ درصد رشد ثبت کرده است.
این بانک همچنین با پرداخت بیش از ٢٩٠٠ فقره تسهیلات حمایتی به ارزش ٤١٨ میلیارد ریال به کسب‌وکارها و انشعابات روستایی سهم برجسته‌ای در توسعه تولید و اشتغال و بهبود وضعیت معیشت مردم نواحی مختلف داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بالغ بر ١٤٣ درصد افزایش ثبت کرده است.
حمایت از مستاجران در دوران شیوع کرونا از دیگر برنامه‌های ویژه بانک صادرات ایران در این دوران بود که طی مدت ابتدای فروردین تا آذرماه سال جاری ١٢ هزار و ٣٥١ نفر از بیش از ٣٧٠٠ میلیارد ریال تسهیلات بانک صادرات ایران برخوردار شدند. میزان تسهیلات پرداخت شده در این مدت با ٨٦ درصد افزایش نسبت به سال ٩٩ همراه بوده است.
پرداخت تسهیلات برای ایجاد مشاغل خانگی معرفی‌شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال جاری نیز همچنان مورد توجه بوده است. طی ٩ ماهه اول سال جاری بیش از هشت هزار و ٥٣ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به میزان چهار هزار و ١٧٨ میلیارد ریال توسط این بانک به معرفی‌شدگان کمیته امداد پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ٨٨ درصد افزایش ثبت کرده است.
همچنین بانک صادرات ایران به زندانیان معسر جرائم غیرعمد نیز در ٩ ماهه اول سال جاری بیش از ١٩٠ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخته است که نسبت به مدت مشابه سال ٩٩ بیش از ٧١ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
انتهای پیام/