رویداد دانشجویی لینک آپ در پارک فناوری پردیس برگزار شد

در راستای برنامه های متنوع پارک فناوری پردیس به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی، رویداد دانشجویی لینک آپ با حضور روسای انجمن های دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس؛ یکی از مهم‌ترین مخاطبین پارک فناوری پردیس در برنامه هفته جهانی کارآفرینی، دانشجویان هستند زیرا دانشگاه به عنوان اصلی‌ترین مرکز پرورش نیروی انسانی مورد نیاز صنعت شناخته می‌شود و از این جهت ایجاد ارتباط میان این بخش و زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رویداد دانشجویی لینک‌آپ ویژه دبیران انجمن‌ها وتشکل‌های دانشجویی همزمان با هفته جهانی کارآفرینی روز 27 آبان در پارک فناوری پردیس برگزار شد. هدف از برگزاری رویداد آشنایی دانشجویان با اکوسیستم نوآوری و فناوری بود.

این رویداد شامل چند بخش بود. در ابتدا معاون توسعه نوآوری پارک و دبیر نمایشگاه اینوتکس درباره پارک فناوری پردیس، ظرفیت ها و خدمات ارائه شده در آن، نحوه شکل گیری پارک فناوری پردیس و برگزاری نمایشگاه‌های اینوتکس در سال‌های گذشته توضیحاتی ارائه دادند.

مرحله بعدی رویداد برگزاری دو کارگاه عملی مختلف برای دانشجویان بود. کارگاه نخست معرفی نحوه کار با شبکه اجتماعی لینکدین و نحوه پرزنت افراد در این شبکه اجتماعی بود و در این کارگاه همچنین نحوه رزومه نویسی و کاریابی در این شبکه اجتماعی به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

برنامه بعدی کارگاه استراتژی جذب و نگهداری مخاطب بود. این کارگاه با طراحی و انجام یک طرح اجرایی توسط شرکت کندگان انجام شد و در پایان به بهترین طرح اجرا شده مبلغ ۱۰ میلیون تومان جایزه ارائه شد.

معرفی زیست‌بوم کارآفرینی و اجزای آن، نقش تشکل‌ها در نوآوری دانشگاه‌ها و دانشجوها، شبکه‌سازی و جذب دانشجویان از طریق تشکل‌ها، آشنایی با مباحث نوآوری اجتماعی و راه‌های درآمدزایی تشکل‌ها و تور بازدید از پارک فناوری پردیس و بزرگترین شرکت‌های فناور ایرانی از دیگر برنامه های اجرا شده در این رویداد یک روزه بود.

گفتنی است در پایان این رویداد به دانشجویان شرکت کننده در این دوره، گواهینامه شرکت در دوره لینک آپ داده شد.

لازم به ذکر است پارک فناوری پردیس به عنوان بزرگترین ناحیه نوآوری کشور، برنامه‌های متنوعی را برای هفته جهانی کارآفرینی در بازه زمانی26 آبان تا 3 آذرماه 1400 در نظر گرفته است.