ضرورت داشتن نگاه جهادی در بدنه مدیریت شهری تهران

سخنگوی شورای شهر تهران بر ضرورت داشتن نگاه جهادی در حل معضل ترافیک تهران و بدنه مدیریت شهری تاکید کرد.

به گزارش بانگ اقتصاد، "علیرضا نادعلی" سخنگوی شورای شهر تهران، درخصوص کارهای جهادی صورت گرفته در بدنه مدیریت شهری تهران، اظهار داشت: خوشبختانه تک‌تک اعضای شورا از افراد دغدغه‌مند تشکیل شده‌اند و با وجود اینکه بعضاً مسئولیت‌های سطح بالا را برعهده داشتند به دلیل اینکه درحال حاضر نماینده مردم هستند و اتفاقات را از نزدیک می‌بینند لذا با دلسوزی و توجه ویژه قضایا را دنبال می‌کنند. همچنین در این زمینه می‌توانند راه‌حل‌های تخصصی پیدا کنند و فقط لازم است از شهردار محترم نیز بخواهند با برگزاری جلسات مختلف عیوب را برطرف گرداند.

وی در ادامه افزود: شورا جایی برای سیاست‌گذاری و نظارت است. در حال حاضر از عمر شورا حدود 6 ماه و از عمر شهرداری حدود 3 ماه گذشته است ولی در واقع این شهرداری است که بازوی اجرایی تصمیمات محسوب می‌شود. افراد حاضر در شهرداری از سطح یک گرفته تا معاونین محترم همگی افرادی دردمند با تفکر جهادی بوده و علاوه بر تفکر جهادی معتقد به کشف راه‌حل‌های جدید هستند. شهردار تهران نیز با تضمین و شرط تحول افراد را انتخاب می‌کند.

نادعلی در رابطه با صحبت‌های رهبر انقلاب درباره حل معضل ترافیک شهری تهران خاطرنشان کرد: در فرمایش حضرت آقا در مورد وضعیت ترافیک تهران گله‌مندی خاصی صرفا از بدنه شورا و شهرداری وجود نداشت ولی یکی از مواردی که همه درگیر آن هستند معضل ترافیک بوده و باید با مشورت با نخبگان این موضوع را حل و فصل کرد. این موضوع در روح شهر تاثیرگذار است بطوریکه هم سالمندان و هم جوانان درگیر این معضل اساسی هستند. پیگیری‌ها در این خصوص اتفاقات خوبی را نشان می‌دهد. به‌گونه‌ای که در کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر مسأله ترافیک تهران را به عنوان یکی از پروژه‌های علمی در دانشگاه تهران مورد بحث و  بررسی قرار داده است.

 سخنگوی شورای شهر تهران، در پایان تاکید کرد: بصورت کلی این نگاه جهادی برای حل معضل ترافیک بشدت وجود دارد و در حال پیگیری توسط کارگروه‌های مختلف است.