کد خبر: 482
پنجشنبه , 18 آذر 1400 - 16:43
عرضه اینترنتی لبنیات تنظیم بازاری

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از آغاز عرضه لبنیات تنظیم بازاری به صورت اینترنتی در تهران از هفته آینده، خبر داد.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از سرویس اقتصادی افق تهران، اسماعیل قادری‌فر مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی اظهار داشت: لبنیات تنظیم بازاری با حدود ۱۵ درصد تخفیف زیر قیمت‌های مصوبی که ستاد تنظیم بازار اعلام کرده توسط سامانه‌های هوشمند اینترنتی عرضه می شود.

وی ادامه داد: عرضه لبنیات تنظیم بازاری به صورت اینترنتی از تهران آغاز شده و از هفته آینده نیز در کلانشهرهای بزرگ توزیع صورت می گیرد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود: پنیر، شیر، ماست، کره و خامه با تخفیف به دست مصرف کنندگان خواهد رسید.

طرح توزیع اینترنتی اقلام اساسی از ۱۸ آبان ماه به صورت آزمایشی در سطح شهر تهران با توزیع مرغ منجمد و تخم مرغ آغاز به کار کرد و بعد از آن کلانشهرهای دیگر نیز به این طرح توزیع هوشمند اضافه شدند. در ابتدای آغاز به کار این طرح فقط توزیع مرغ منجمد و تخم مرغ صورت می گرفت ولی چندی پیش برنج، شکر و روغن تنظیم بازاری نیز به آن اضافه شد. روز گذشته نیز با اضافه شدن لبنیات به این سبد توزیع هوشمند، می توان گفت در حال حاضر  شش کالای اساسی به صورت اینترنتی با نرخ تنظیم بازاری توزیع می شوند.

بنا بر گفته وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان تعاون روستایی، هدف از توزیع هوشمند اقلام حذف دلالی‌های غیرضرور و واسطه‌گری‌های ناسالم در شبکه توزیع اقلام ضروری و رسیدن این کالاها با قیمت های واقعی به دست مردم است.