کد خبر: 851
سه شنبه , 27 اردیبهشت 1401 - 18:36
عقب‌نشینی ایلان ماسک از قیمت پیشنهادی برای توییتر

ایلان ماسک با اشاره به این که ممکن است حسابهای جعلی توییتر حداقل چهار برابر بیشتر از ادعای این شرکت باشد، اعلام کرد ممکن بخواهد توییتر را به قیمت پایین‌تری خریداری کند.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از ایسنا، ایلان ماسک در کنفرانسی در میامی گفت: نمی‌توانید همان قیمت را برای چیزی دهید که بسیار بدتر از ادعای آنها بوده است.

ماسک روز جمعه اعلام کرده بود قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری برای خرید توییتر را تا زمان دریافت اطلاعات درباره حسابهای جعلی و ربات معلق کرده و تصور می کند این حسابها حداقل ۲۰ درصد از کاربران توییتر را تشکیل می‌دهند در حالی که برآورد خود توییتر، پنج درصد است.

وی در این کنفرانس در پاسخ با این که آیا قرارداد توییتر با قیمت دیگری، مقرون به صرفه است، گفت: دور از ذهن نیست. مدیران توییتر مدعی شدند که آنها یک روش شناسی پیچیده‌ای دارند که فقط خودشان می‌توانند سر در بیاورند. این روش ناشی پیچیده نمی تواند یک راز عمیق به پیچیدگی روح انسان یا نظیر آن باشد.

ارزش سهام توییتر در اواخر معاملات بعدازظهر دوشنبه پس از اظهارات ماسک، ریزش کرد و با بیش از هشت درصد کاهش، به ۳۷ دلار و۳۹ سنت رسید که بسیار پایین‌تر از قیمت نهایی سهام توییتر یک روز پیش از اعلام پیشنهاد خرید ایلان ماسک در اوایل آوریل بود.

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، روز گذشته توییت کرده بود که برآوردهای داخلی توییتر از حسابهای ساختگی در چهار سه ماهه گذشته، پایین پنج درصد بوده‌اند. این پاسخ چند روز پس از انتقاد ایلان ماسک از نحوه مدیریت حسابهای جعلی در توییتر داده شد. ماسک با ایموجی "پو"، به مدیرعامل توییتر پاسخ داد.

این میلیاردر کارآفرین نوشت: چطور تبلیغات کنندگان بدانند در قبال پولشان چه دریافت می کنند: این مسئله بنیادین برای سلامت مالی توییتر است.

ماسک متعهد شده است در شیوه‌های نظارت بر محتوای توییتر، تغییراتی دهد و به تصمیماتی مانند ممنوعیت دائمی دسترسی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به توییتر، انتقاد داشته است و وعده داده است با رباتهای اسپم در این پلتفرم مقابله خواهد کرد. وی خواستار آزمایش رندم کاربران توییتر برای شناسایی رباتها شده و اعلام کرده که ممکن است بیش از ۹۰ درصد از کاربران روزانه فعال توییتر، ربات باشند.

بر اساس گزارش رویترز، بررسی‌های مستقل نشان داده‌اند که بین ۹ تا ۱۵ درصد از میلیون‌ها پروفایل توییتر، ربات هستند.

انتهای پیام