کد خبر: 624
جمعه , 01 بهمن 1400 - 00:10
علت افزایش درد کمر و گردن هنگام صبح؟

برخی از موقعیت‌های خواب هستند که فشار بیشتری به گردن، شانه‌ها، باسن و کمر وارد می‌کنند.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از افق تهران، کسی به این موضوع توجه نمی کند که دلیل اصلی دردهایی مثل کمردرد، وضعیت بد خواب است. علت افزایش درد کمر و گردن هنگام صبح را در ادامه خواهید خواند.

اهمیت نوع خوابیدن

بسیاری از ما به نحوه خوابیدن خود فکر نمی‌کنیم. ما فقط به رخت خواب می‌رویم و یک موقعیت راحت پیدا می‌کنیم. با این حال، خوابیدن به پهلو، پشت یا شکم، همه وضعیت‌ها بر سلامت شما تاثیر زیادی می‌گذارد. نه تنها این، وضعیت خواب نقش کلیدی در خروپف، رفلاکس اسید معده، سوزش سر دل، آپنه خواب و حتی چین و چروک دارد.

برخی از موقعیت‌های خواب هستند که فشار بیشتری به گردن، شانه‌ها، باسن و کمر وارد می‌کنند. همگی آن‌ها می‌توانند باعث کمردرد و گردن درد شوند. موقعیت‌هایی برای خوابیدن وجود دارند که می‌توانند درد کمر و گردن شما را بدتر کنند.

دراز کشیدن روی شکم

اگر عادت به خوابیدن روی شکم دارید، فورا آن را متوقف کنید. این وضعیت می‌تواند به کمر و گردن آسیب برساند. می‌تواند کمردرد را افزایش دهد و گردن را بپیچاند؛ اما اگر می‌خواهید روی شکم بخوابید، به سادگی یک بالش زیر شکم یا لگن خود قرار دهید تا کمردرد تسکین یابد، یا از آن جلوگیری شود.

دراز کشیدن در وضعیت جنینی

این حالت خوابیدن مورد علاقه افرادی است که به پهلو می‌خوابند؛ اما کسانی که از کمردرد و گردن درد رنج می‌برند باید از این وضعیت اجتناب کنند. زمانی که به پهلو دراز می‌کشید و زانو‌های خود را به سمت سینه می‌آورید، یعنی در وضعیت جنینی می‌خوابید.

خوابیدن در وضعیت جنینی می‌تواند پشت و گردن شما را در حالت قوس‌دار در هنگام خواب قرار دهد. همچنین باعث تنش عضلانی در هنگام خواب شود. اگر همچنان در این حالت می‌خوابید، دست خود را زیر بالش تا کنید و سر خود را در این حالت نگه دارید.

خوابیدن در حالی که بازوی خود را زیر سر قرار دهید

تخت می‌تواند راهی راحت برای دراز کشیدن باشد؛ اما قراردادن بازو زیر سر بهترین راه برای استراحت نیست. این می‌تواند بر روی اعصاب بازو فشار بیاورد و باعث بی حسی و گزگز شود. این اختلال به عنوان بازوی ماهی مرده نیز شناخته می‌شود. با این حال، خوابیدن با پایین دست زیر بالش یا در حالی که بالای ساق پای شما کشیده است؛ می‌تواند مستقیماً باعث درد شانه و گردن شود.

به پشت دراز بکشید

اگر از درد کمر و گردن رنج می‌برید و می‌خواهید آن‌ها را مدیریت کنید، باید به پشت دراز بکشید. این وزن ستون فقرات را به طور مساوی توزیع می‌کند و بنابراین بهترین وضعیت برای سلامت ستون فقرات شما در نظر گرفته می‌شود؛ زیرا کمر صاف می‌ماند. این کار باعث کاهش فشار روی دیسک می‌شود و در نتیجه از درد گردن و کمر جلوگیری می‌شود.

این حالت رفلاکس اسید را کاهش می‌دهد و چین و چروک صورت را به حداقل می‌رساند. می‌توانید برای حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات زیر زانو بالش قرار دهید.

صاف بخوابید

راست خوابیدن به طور طبیعی نه سالم است و نه ناسالم. تا زمانی که بتوانید راحت استراحت کنید و خواب کافی داشته باشید، وضعیت عمودی ممکن است بهترین گزینه باشد. خوابیدن در حالت عمودی یا خوابیده به فرد این امکان را می‌دهد که درد کمر و گردن را تسکین دهد. بسیاری از افراد با خوابیدن در حالت عمودی یا به پشت خوابیدن، درد گردن و کمر را تسکین می‌دهند. این وضعیت بین زنان باردار برای کمردرد رایج است.

به پهلو خوابیدن

می‌توانید به پهلو بخوابید و پاهایتان را کمی خم کرده، دست‌هایتان را دراز کرده و سرتان را کمی خارج از مرکز قرار دهید. این وضعیت خوابیدن می‌تواند برای مقابله با کمردرد مفید باشد. از یک بالش ضخیم برای حمایت از سر خود استفاده کنید؛ زیرا باید انحنای طبیعی گردن را حفظ کنید. این وضعیت خوابیدن می‌تواند از خروپف نیز جلوگیری کند. سعی کنید هر چند ساعت یک بار پهلو را عوض کنید تا از درد کمر و گردن جلوگیری کنید.

انتهای پیام/

برچسب های خبر