لزوم حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت موتور سازی و حمایت از تبدیل ایده‌های نو به محصول

رئیس هیئت مدیره انجمن علمی موتور ایران با اشاره به لزوم حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در زمینه قطعه و خودرو سازی توضیحاتی درباره جزئیات برگزاری دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت ارائه داد.

به گزارش بانگ اقتصاد، دکتر علیرضا حاجی علی محمدی، رئیس هیئت مدیره انجمن علمی موتور ایران در آستانه برگزاری دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت اظهار داشت: این همایش هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و متخصصان و صاحبنظران داخل و خارج از کشور در این همایش حضور دارند و درباره موضوعات مختلف و جدیدترین دستاوردها در زمینه موتورهای درونسوز مباحث مختلفی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

وی افزود: معمولاً توجه به رویکردهای نوین در حوزه موتورها و مباحثی مانند موتورهای احتراقی در خودروهای دورگه یا هیبریدی، خودروهای آینده، مسیرهای آینده حمل و نقل و خودروی از مباحث مطرح شده در بخش های مختلف این همایش است.

رئیس هیات مدیره انجمن علمی موتور ایران با اشاره به اینکه دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت سوم تا پنجم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود، افزود: در همایش امسال دو موضوع به صورت برجسته مد نظر قرار دارد؛ یکی موتورهای احتراقی در خودروهای نسل جدید و دیگری صادرات محصولات دانش‌بنیان در زمینه قطعه سازی و خودرو سازی. همچنین در حاشیه همایش از سازندگانی که در این زمینه صاحب رتبه شده اند نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

دکتر حاجی علی محمدی ادامه داد: با توجه به ظهور شرکت های دانش بنیان جدید و مراکز تحقیقاتی مختلف در بین قطعه سازان، رویداد استارتاپی در همایش امسال جهت ایجاد ارتباط بین استارتاپ‌های صنعت خودرو و سرمایه گذاران این بخش برگزار می‌شود و این همایش می تواند جایگاهی برای بیان و حمایت از ایده‌های نو مطرح شده توسط شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه¬های قطعه‌سازی، کاهش مصرف سوخت، خودروهای الکتریکی و موتورهای جدید باشد.

وی بیان داشت: همچنین در همایش امسال بیش از 100 مقاله در زمینه های مختلف مرتبط با موتورهای احتراقی ارائه خواهد شد و موضوعاتی از قبیل احتراق در موتورهای درونسوز، سامانه هوشمند موتور، فناوری های ساخت قطعات موتور، استفاده از پرینترهای سه بعدی در تولید قطعات موتور، سوخت های جاگزین و پیشرفته، موتور و پیل سوختی هیدروژنی و هوش مصنوعی، محورهای ارائه مقالات همایش را تشکیل خواهند داد.

رئیس هیئت مدیره انجمن علمی موتور ایران با اشاره به اینکه در همایش امسال سخنرانی‌های کلیدی در مورد راهبرد و آینده موتور و خودرو در جهان و ایران خواهیم داشت، افزود: میزگردهای تخصصی، کارگاه‌ها و نمایشگاه جانبی از دیگر بخش‌های دوازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت خواهد بود.

انتهای پیام/