مطالب برچسب خورده با "محیط زیست"

 • برگزاری اختتامیه مسابقه کتابخوانی کتاب جنایت علیه محیط زیست

  برگزاری اختتامیه مسابقه کتابخوانی کتاب جنایت علیه محیط زیست

  این مسابقه که به همت انجمن #دوستداران_طبیعت_رامهرمز طبیعت، با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامهرمز و مشارکت رسانه اجتماعی دکتر رادمنش و گروه مردمی قرار سبز در تاریخ ۱ آبان ۱۴۰۰ شروع شد بعد از دو ماه تلاش و پیگیری این انجمن و اداره ارشاد در تاریخ ۲۹ دی ماه به پایان رسید.

 • برگزاری مراسم گرامیداشت و پاکسازی به مناسبت روز تالاب‌ها

  با شعار تالاب ها را ارج بنهیم ؛ مدیریت کنیم و دوست بداریم؛

  برگزاری مراسم گرامیداشت و پاکسازی به مناسبت روز تالاب‌ها

  به مناسبت ۱۳ بهمن روز جهانی تالاب ها شرکت پسماند پردازگر بوجاق بندرکیاشهر به همراه موسسه پیشگامان محیط زیست و فعالان زیست محیطی با حضور در پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر(اسکله_شیلات بندرکیاشهر ) به اتفاق جمعی از دانش آموزان دبستان پویا با شعار احترام، احیاء، مدیریت و عشق به تالاب از تالاب ملی بوجاق بندرکیاشهر بازدید بعمل رساندند.

 • تصویری تلخ از آتش زدن خرس قهوه‌ای در چرام

  تصویری تلخ از آتش زدن خرس قهوه‌ای در چرام

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه یک قلاده خرس قهوه ای در کوه نور شهرستان چرام شکار و لاشه آن به آتش کشیده شده است.

 • تغییر در مدیریت شهری فعلی علاج وضعیت نابسامان پایتخت

  دبیر کارگروه محیط‌زیست سازمان‌های مردم‌ نهاد شهر تهران عنوان کرد؛

  تغییر در مدیریت شهری فعلی علاج وضعیت نابسامان پایتخت

  محسن گلی، دبیر کارگروه محیط‌زیست سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران گفت:در سالیان گذشته اثرگذاری سازمان‌های مردم‌نهاد خیلی بیشتر بود ولی متأسفانه در مدیریت شهری فعلی پایتخت، کمتر از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده‌ کردند.

 • شتاب در حکم رییس جمهور؛ هشت کیلومتر از سواحل انزلی آزاد شد

  شتاب در حکم رییس جمهور؛ هشت کیلومتر از سواحل انزلی آزاد شد

  استان گیلان حدود ۲۸۶ کیلومتر نوار ساحلی دارد که از این مقدار بالغ بر ۴۷ کیلومتر آن در حوزه شهرستان بندرانزلی قرار دارد. ضرب الاجل ۲۰ روزه ای که رییس جمهور در سفر به گیلان برای ساحل‌نشینان تعیین کرد موجب شد حدود هشت کیلومتر از سواحل انزلی از سوی دستگاههای اجرایی رفع تصرف شود.

 • ضرورت تدوین طرح جامع استان تهران برای حل مشکلات پایتخت

  رئیس اداره ارزیابی سازمان محیط‌ زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران:

  ضرورت تدوین طرح جامع استان تهران برای حل مشکلات پایتخت

  سید سجاد موسوی، رئیس اداره ارزیابی و استانداردهای محیط‌زیست اداره کل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار داشت:برای حل مشکلات کلان‌شهر تهران باید طرح جامعی برای شهرستان‌های استان تهران با همکاری نهادهای فرادستی نوشته شود تا آسیب‌ها و مشکلات کنونی پایتخت برطرف شود.

 • مازوت سوزی در تهران انجام نمی‌شود

  معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست؛

  مازوت سوزی در تهران انجام نمی‌شود

  معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست ضمن تشریح به علل آلودگی هوای تهران، بیان کرد: در تهران به هیچ عنوان مازوت سوزی نداریم و تنها نیروگاهی که امکان مازوت سوزی دارد پلمب شده‌ است.

 • نقش روابط عمومی در توسعه پایدار محیط زیست

  نقش روابط عمومی در توسعه پایدار محیط زیست

  روابط عمومی چه نقشی در توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست دارد؟ این سوالی است که شاید ذهن بسیاری از ما را به خود مشغول داشته است و در پاسخ به آن ابتدا باید دانست که توسعه پایدار مبتنی بر حفظ محیط زیست چیست سپس بررسی کرد که نقش روابط عمومی در این عرصه چیست.

 • نگاهی به گزارشات محیط زیستی دو هفته اخیر در ایران

  نگاهی به گزارشات محیط زیستی دو هفته اخیر در ایران

  حق بر محیط زیست و مبانی فلسفی آن، از قواعد حقوق بشر و حقوق طبیعی نشأت گرفته شده است. ابتدایی ترین حق طبیعی انسان در این کره خاکی، «حق حیات» است. اما طی دهه های اخیر به دلیل استفاده بی رویه از منابع طبیعی، عدم نظارت و توجه به مباحث زیست محیطی و الگوهای صحیح، محیط زیست طبیعی به شدت دچار صدماتی شده است.