مراسم رونمایی «منع سیستمی و هوشمندانه از مداخله کارمندان در معاملات دولتی» در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مراسم رونمایی «منع سیستمی و هوشمندانه از مداخله کارمندان در معاملات دولتی» در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، روز سه شنبه 21 دی ماه 1400 برگزار خواهد شد.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (مرکز تتا)، یکی از آرزوهای دیرینه کشور در مبارزه با مفاسد اقتصادی، اجرای قانون منع مداخله وزراء، نمایندگان مجلس و کارمندان در معاملات دولتی بوده است. در خریدها و فروش ‌های دولت که بایستی طبق قانون برگزاری مناقصات انجام شود، یکی از مفسده‌ ها مداخله برخی کارمندان با هدف تبانی و برخورداری از فرصت‌ ها بر اساس وجود رانت‌ های اطلاعاتی بوده است که یکی از تدابیر کشور برای کاهش این نوع از مفاسد، وضع قانون منع مداخله بوده که طبق آن ورود کارمندان دولت در معاملات دولت چه به عنوان شخص حقیقی و چه به عنوان شخص حقوقی ممنوع می ‌باشد.

تاکنون این قانون در قالب خوداظهاری اجرا می‌ شده که این روش، از اثربخشی لازم برخوردار نبوده است ولی اکنون به لطف خدا و با تلاش همکاران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت به‌ صورت سیستمی قبل از ورود به معامله بر اساس استعلام برخط از سامانه کارمندایران (سازمان اداری و استخدامی کشور) و سامانه ثبت شرکت‌ ها (سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) به‌ صورت کاملا هوشمند و بدون دخالت عامل انسانی و در همه انواع معاملات اعم از کوچک، متوسط و بزرگ عملیاتی شده است که در تفاوت با روش قبل، اولا کاملا سیستمی است و دوما کاملا پیشگیرانه است.

لذا به ­منظور رونمایی از این اقدام مهم، مراسمی با حضور جمعی از مقامات دستگاه های اجرایی، با عنوان رونمایی از «منع سیستمی و هوشمندانه از مداخله کارمندان در معاملات دولتی» در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در روز سه شنبه، 21 دی ماه ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل های بهداشتی و بصورت همزمان حضوری و ویدئوکنفرانسی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/