منابع عمومی قربانی منافع خصوصی شده/ترافیک تهران اسفناک

عضو شورای شهر تهران با اشاره به ترافیک اسفناک تهران، بیان کرد: سالیانه 18 درصد خودرو به تهران اضافه می‌شود و منابع عمومی را قربانی منافع خصوصی کردیم و مصداقش دو خودروساز گردن کلفت و مافیای خودروسازی است.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از  افق تهران، مهدی اقراریان عضو شورای شهر تهران پس از استماع سخنان محمدحسین حمیدی رئیس  پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ که به ارائه گزارش در خصوص موضوعات مرتبط با شهر تهران پرداخته شد، اظهار داشت: سالیانه ۱۸ درصد خودرو به تهران اضافه می شود و منابع عمومی را قربانی منافع خصوصی کردیم و مصداقش دو خودروساز گردن کلفت و مافیای خودروسازی است.

وی با اشاره به اینکه ترافیک تهران اسفناک است افزود: مگر تهران ظرفیت چند میلیون خودرو را دارد که همچنان اجازه پلاک گذاری می دهید.

اقراریان ادامه داد:  در کنار اینها شاهدیم که پلاک‌های غیر تهران که در تاکسی‌های اینترنتی کار می کنند و سبد تاکسیرانی را کوچک کردند.

این عضو شورای شهر اذعان کرد: لطفا توضیح دهید برنامه مشخص تان برای شماره گذاری خودرو در تهران چیست؟ وقتی اشاره می کنید ۹ میلیون خودرو و موتورسیکلت در تهران وجود دارد، یعنی به تعداد همه تهرانی‌ها، دیگر تهران چقدر ظرفیت دارد؟

وی ادامه داد: چطور پلیس راهنمایی و رانندگی اجازه تردد در خط ویژه را به مدیرعامل یکی از خودروسازی ها داده است، خواهش می کنم اینها را ببنیم حرف مردم صداقت داشتن است.

اقراریان در پایان یادآور شد: در شورا آمادگی داریم که این معضلات را حل و فصل کنیم.

انتهای پیام/