موتور اکوسیستم بانکی کشور روشن شد

رویداد «ارائه نیازهای فناورانه فین تک» با هدف اعلام نیازهای فناورانه بانک‌های کشور با حمایت شبکه فن بازار ملی ایران در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱ با حضور نمایندگان پارک فناوری پردیس، مدیران شرکت‌های بانکی کشور و استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان حوزه فین‌تک توسط کارگزار تجارت فناوری بیزمارک برگزار شد.

بانگ اقتصاد، در ابتدای این رویداد محمدصالح خالقی دبیر شبکه فن‌بازار ملی ایران، ضمن خوش آمدگویی به حاضرین جهت حضور در پارک فناوری پردیس و نمایشگاه اینوتکس به معرفی شبکه فن بازار ملی ایران و ابزارهایی بهمرسانی این شبکه پرداختند و خاطر نشان کردند که در این شبکه فعالیت های در دو جهت اصلی به صورت منطقه ای براساس منطقه جغرافیایی و تخصصی براساس حوزه تخصص صورت می پذیرد و شبکه فن بازار ملی ایران هم در خصوص فعالیت های تخصصی در حوزه فین تک در هرچه پویا تر کردن این بازار با استفاده از بروکرهای فناوری این حوزه حمایت می کند.

در ادامه این رویداد آقای اژدهاکش معاون مدیر عامل در امور فناوری اطلاعات بانک رفاه در خصوص روند رسیدن به موضوع نئو بانک را تشریح کردند و از رشد نا متعارف از بانکداری خرد به نئوبانک صحبت کردند.

همچنین ایشان اشاره کردند که در حال حاضر هم در موضوع نئو بانک همچنان این رشد کاریکاتوری بدون توجه به ملزومات در حال رشد است، بدون توجه به ملزوماتی مثل بانکداری شرکتی Corporate Banking بانکداری خصوصی Private Banking، موضوعات مربوط به احراز هویت، فرآیندهای دیجیتال، رگولاتوری، حقوقی، اعتبار سنجی و سطوح احراز هویت از این ملزومات است که به آن به درستی توجه نشده است.

در ادامه این رویداد مالک زاده مشاور نوآوری مرکز نوآوری بانک رفاه با موضوع نئو بانک، فروزان مدیر محصول پات‌لایف ایران کیش با موضوع اقتصاد اشتراکی و زمانی مدیر مرکز نوآوری بانک سپه به بیان نیازهای فناورانه خود پرداختند و در خصوص رفع این نیازها اعلام کردند که آمادگی فعالیت‌ با شرکت‌های استارتاپی، دانش‌بنیان و فناور را اعلام کردند.

همچنین در این رویداد تعاملاتی فی مابین شبکه فن بازار ملی ایران و بانک سپه با حضور مدیر اداره کل بانکداری خرد بانک سپه خانم بنازاده در خصوص انجام فعالیت های مشترک در حوزه فین تک و همچنین حرکت به سمت ایجاد فن بازار تخصصی حوزه فین تک صورت پذیرفت.

در انتهای رویداد صاحبان نیاز و رفع کنندگان جلسات مشترکی را با هماهنگی بروکر فناوری این رویداد بیزمارک برگزار نمودند و اطلاعات دقیق‌تری را از نیازهای دریافت کردند و صاحبان نیاز هم با توانمندی شرکت‌های استارتاپی، دانش بنیان و فناور بیشتر آشنا شدند و تقاهم نامه‌های همکاری را جهت ادامه فعالیت‌های خود منعقد کردند.