نشست خبری پنجمین دوره رقابت استارتاپی اینوتکس و چهارمین دوره رویداد سیکاپ برگزار شد

نشست خبری رویدادهای «پنجمین دوره رقابت استارتاپی نمایشگاه اینوتکس و چهارمین دوره رویداد سیکاپ» با حضور دبیر نمایشگاه اینوتکس 2022، مسئول برگزاری رویداد اینوتکس پیچ و مسئول برگزاری رویداد سیکاپ روز سه شنبه 16 آذر برگزار شد.

به گزارش بانگ اقتصاد به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، سجاد عباسی فشمی، دبیر نمایشگاه اینوتکس 2022 در این نشست گفت: پنجمین دوره­ رقابت های استارتاپی اینوتکس با نام "اینوتکس­پیچ"، با مشارکت فعالان زیست­ بوم نوآوری و فناوری کشور، از ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰ لغایت ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ در استان­ های فارس، قم، زنجان، کرمانشاه، سمنان و تهران برگزار می شود.

او ادامه داد: اینوتکس­پیچ، بزرگترین رویداد ملی رقابت استارتاپی با حضور تیم ­های خلاق و نوآور از شهرها و استان های مختلف کشور است که با هدف کشف استعدادها و حمایت از ایده های آنان جهت کمک به رشد و توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش و نوآوری در کشور برگزار می شود.

عباسی فشمی درباره رویداد سیکاپ نیز گفت: فستیوال سیکاپ یک رویداد علمی-سرگرمی است که هر ساله با هدف پرورش تفکر خلاق در دانش آموزان و ارتقای مهارت ها و استعدادهای آن ها از طریق ایجاد موقعیت‌های واقعی و چالش برانگیز در قالب بازی های آموزشی برای آنان، طراحی و برگزار می شود.

ایجاد توازن مناسب بین استان های کمتر برخوردار و توسعه یافته در اینوتکس پیچ

ایمان محمدعلی، مسئول برگزاری رویداد اینوتکس پیچ نیز در نشست گفت: هر سال شهرهای جدیدی تحت پوشش این طرح قرار می گیرند و در انتخاب شهرها سعی داریم تا توازن مناسبی بین استان های کمتر برخوردار و توسعه یافته ایجاد شود.

او افزود: در این رقابت­ها استارتاپ­ های برتر هر شهر به انتخاب داوران محلی انتخاب شده و در ادامه از استارتاپ های برگزیده­ هر شهر، به منظور حضور در نمایشگاه اینوتکس 2022 و نیز شرکت در رقابت‌های نیمه‌نهایی و نهایی در مقابل سرمایه­ گذاران داخلی و خارجی دعوت می شود.

ایمان محمدعلی ادامه داد: در این مرحله، استارتاپ‌ها ضمن بهره‌مندی از فرصت حضور در دوره‌ پیش-شتابدهی مخصوص اینوتکس، امکان بهره‌مندی از خدمات ویژه از قبیل فضای کار اشتراکی رایگان، خدمات مربوط به سیستم‌های پرداخت آنلاین و ... را به منظور توسعه کسب‌وکار و آمادگی بیشتر برای شرکت در رقابت­ های نهایی را خواهند داشت.

او افزود: در آخر، برگزیدگان نهایی این رقابت­ ها ضمن بهره­مندی از جوایز نقدی، امکان استفاده از تسهیلات اعتباری و وام ­های ویژه ­ای که برای توسعه­ کسب ­و کار آن­ها تدارک دیده شده است را خواهند داشت.

به گفته ایمان محمدعلی ثبت ­نام استارتاپ­ ها در این رویداد کاملا رایگان بوده و علاقه­مندان جهت ثبت­نام تا 30 دی­ماه 1400 می ­توانند به سایت www.pitch.inotex.com مراجعه نمایند.

مسئول برگزاری رویداد اینوتکس پیچ در پایان گفت: در ادوار گذشته رقابت­های استارتاپی اینوتکس پیچ، بیش از 700 تیم و استارتاپ مشارکت کرده  و ایده ­ها و طرح­ های نوآورانه خود را به بیش از 200 سرمایه­ گذار داخلی و خارجی ارائه نموده­اند.

ایمان محمد علی افزود: در سال گذشته و در چهارمین دوره این رقابت­ها­، 210 استارتاپ از استان­ های مختلف کشور ثبت‌نام کردند و در نهایت تیم­ های برگزیده ضمن بهره ­مندی از جوایز نقدی از تسهیلات 3 میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون بهره ­مند شدند.

چهارمین دوره رویداد دانش ­آموزی سیکاپ، همزمان با اینوتکس 2022 برگزار می­ شود

در ادامه این نشت یاسر قرایی، دبیر چهارمین دوره رویداد سیکاپ گفت:  در این رویداد با طراحی بخش‌های مختلف به دنبال استعدادیابی کودکان و نوجوانان به­ جای حالت تستی و چهار گزینه‌ای، بصورت عملی و در ابعاد مختلف جسمی-حرکتی، شناختی-فکری، روحی-روانی، هیجانی-عاطفی، ارتباطی-اجتماعی هستیم.

او افزود: هدف ما این است تا والدین دانش ­آموزان با حضور در این رویداد، استعدادهای فرزند خود را بیشتر شناخته و مسیر خوبی را برای آینده آنان طراحی کنند.

قرایی گفت: چهارمین دوره رویداد دانش ­آموزی سیکاپ این ­بار همزمان با یازدهمین دوره نمایشگاه بین ­المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس 2022) و با هدف توسعه کمی و کیفی آن در ابعاد بین­ المللی برگزار می ­شود.

دبیر چهارمین دوره رویداد سیکاپ ادامه داد: به دلیل این همزمانی، بخش­ های جدیدی از جمله بخش نمایشگاهی برای معرفی نوآوری ­ها و محصولات تولید­ شده توسط دانش ­آموزان، بخش معرفی مربیان و معلمان برتر و نیز بخش کارگاهی برای مدیران مدارس و مراکز آموزشی به این رویداد اضافه شده است.

قرایی در پایان گفت: علاقه­ مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت ­نام در این دوره از رویداد تا تاریخ 30 دی­ماه 1400 می­توانند به سایت inotexicup.inotex.com مراجعه یا با دبیرخانه این رویداد با شماره 77200456-021تماس حاصل نمایند.