کد خبر: 16
چهارشنبه , 26 شهریور 1399 - 18:40
همتی: نرخ ارز کنونی دوام نخواهد داشت

رییس کل بانک مرکزی نوشت: نرخ‌های ارز در بازار، نرخ‌های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت. امیدوارم مردم عزیز دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

به گزارش بانگ اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی با انتشار پستی در اینستاگرام نوشت: از چند هفته پیش دولت آمریکا با طرح لغو تمام معافیت‌های تحریمی و راه‌اندازی ماشین تبلیغاتی خود توسط رسانه‌های وابسته آخرین تلاش‌های خود را برای ایجاد التهاب در بازار ارز کلید زد.

به‌نظر نمی‌رسد اقدام دیگری برای استفاده در فشار حداکثری باقی مانده باشد. آمریکایی‌ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند. طبیعی است که نوسان‌گیران و سود جویان در بازار ارز برای بهره‌گیری از فضای تبلیغاتی، تلاش لازم به عمل بیاورند. همانگونه که قبلا گفتم ، ثبات بازار برای بانک مرکزی اولویت دارد و لذا در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام واجازه آربیتراژ و نوسان گیری نخواهد داد.

بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه (نیما)، در راستای تسهیل و تسریع تامین ارز وارد کنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها ،فولادی‌ها و معدنی‌ها اعلام کرد که آنها نیز میتوانند ارز حاصل از صادرات خود را ، علاوه بر صرافی‌های بانکی ، مستقیما به صرافی‌های مجاز جهت واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند قبلا هم گفتم، نرخ‌های ارز در بازار، نرخ‌های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت. امیدوارم مردم عزیز دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.