پارس کارن موفق به تولید سامانه‌های هوشمندسازی و مدیریت از راه دور شد

مدیرعامل شرکت «پردازش هوشمند پارس کارن توسعه» گفت: شرکت «پردازش هوشمند پارس کارن توسعه» از اعضای مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، موفق به طراحی و تولید سامانه های هوشمند سازی و مدیریت از راه دور شده است.

به گزارش بانگ اقتصاد، شرکت «پردازش هوشمند پارس کارن توسعه» از اعضای مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، موفق به طراحی و تولید سامانه های هوشمند سازی و مدیریت از راه دور شده است. این سامانه ها برای کنترل هوشمند و از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد و این شرکت توانسته با حمایت های پارک فناوری پردیس به تجاری سازی محصولاتش دست پیدا کند.
سید مرتضی شهرآیینی مدیرعامل شرکت «پردازش هوشمند پارس کارن توسعه» در رابطه با تولید این محصول جدید می گوید: نقش هوش مصنوعی هر روز در زندگی ما پررنگ‌تر می‌شود. تلفیق هوش مصنوعی با اینترنت اشیاء و سرورهای رایانش ابری، برای ادغام مستقیم دنیای فیزیکی و سیستم‌های مبتنی بر کامپیوتر، فرصت‌های فراوانی ایجاد می کند که در آن تمام دستگاه ها به صورت دو طرفه با هم ارتباط برقرار می کنند.
او ادامه داد: وجود سیستم‌های هوشمند و فناوری های جدید می تواند نتایج مثبتی، مانند افزایش خلاقیت را به همراه داشته باشد و زندگی افراد را ساده تر کرده و سرمایه را به گردش درآورد. در همین راستا شرکت ما کار طراحی ساخت سه سامانه هوشمند کنترل از راه دور را انجام داده است.

سامانه گلخانه و مزارع هوشمند
مدیرعامل شرکت پارس کارن گفت: سامانه گلخانه هوشمند پارس کارن از طریق همگام شدن با تکنولوژی روز دنیا (هوشمندسازی)، باعث بهینه و خودکارسازی کشت محصولات شده و تحول خوبی در کشاورزی به وجود آورده می آورد.
شهرآیینی ادامه داد: گلخانه های هوشمند پارس کارن مجهز به فناوری های مدرن سنسور و ارتباطات هستند که به صورت خودکار، اطلاعات را از محیط اطراف محصولات دریافت و پردازش می‌کنند. به کمک این فناوری شما می توانید تمامی عوامل محیطی را از راه دور و به کمک گوشی یا تبلت خود کنترل و تنظیم کنید.
او افزود: استفاده بهینه از نیروی انسانی، صرفه جویی در مصرف آب، افزایش بهره وری بیش از ۴۰ درصد نسبت به گلخانه های سنتی، جلوگیری از هدر رفتن مصرف انرژی در کنترل و نظارت از راه دور سیستم و ایمنی بالا از جمله ویژگی های این سامانه است.
شهرآیینی گفت: در این سامانه کاربر علاوه بر آنالیز داده پیشرفته و گزارش و سناریو پذیری از راه دور، می‌تواند کنترل و پایش دما و رطوبت محیط، کنترل و پایش رطوبت خاک، کنترل و پایش شیر و پنجره، کنترل و پایش میزان co2، کنترل و پایش شیر برقی، کنترل و پایش نور محیط، کنترل و پایش وسایل سرمایشی و گرمایشی، تردد افراد، برق شهری و اضطراری و سامانه های هواشناسی را نیز مدیریت کند. همچنین امکان افزایش سنسورهای مختلف بنا به درخواست کارفرمایان نیز وجود دارد.

سامانه خانه هوشمند
مدیرعامل این شرکت گفت: محصول بعدی ما سامانه خانه هوشمند پارس کارن است. امروزه با توجه به روند رو به رشد ساخت و ساز در کلان شهرها و همچنین استقبال گسترده مردم از امکانات تکنولوژی و تجهیزات مدرن زندگی روزمره، سیستم هوشمند سازی در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.
شهرآیینی ادامه داد: قابلیت اتصال به تمامی سنسور ها و دتکتورهای موجود، قابلیت کنترل و مدیریت یکپارچه با تمامی پلتفرم ها، قابلیت سفارشی سازی امکانات بر اساس نیاز و خدمات پس از فروش بسیار مناسب، از ویژگی های این سامانه هوشمند است.
او افزود: این سامانه می‌تواند کنترل هوشمند روشنایی، قفل درب ها، پنجره ها و پرده برقی را بر عهده گیرد، همچنین می تواند کنترل سنسور های امنیتی از راه دور، دمای محیط و آبیاری هوشمند فضای سبز را نیز انجام دهد.

سامانه کنترل معادن- تونل و مکان‌های صعب العبور
مدیرعامل این شرکت گفت: سامانه کنترل معادن- تونل و مکان های صعب العبور پارس کارن یکی دیگر از خدمات ارائه شده در شرکت ماست.
شهرآیینی ادامه داد: این روزها کنترل و پایش معادن، تونل ها، کانالهای مخابرات، برق، گاز، آب و اماکن صعب‌العبور از دغدغه‌های جامعه بشری و هزینه‌های هنگفتی را در بر داشته است. لذا هوشمند سازی این اماکن با استفاده از سیستم هوشمند پارس کارن و کنترل از راه دور، بخش زیادی از نگرانی های متولیان امر را از میان برمی دارد.
او افزود: کنترل و نظارت یکپارچه بر خط، سیستم ایمنی بالا و کاهش هزینه های نگهداری و استفاده بهینه از نیروی انسانی، صرفه جویی در وقت و هزینه و گزارشگری بلادرنگ از مزایای استفاده از سیستم هوشمند پارس کارن است.
به گفته شهرآیینی، سناریو پذیری از راه دور، سیستم آنالیز داده گزارش گیری متنوع کنترل و پایش گازهای خطرناک، کنترل و پایش تردد افراد، کنترل و پایش سیستم های علمی اعلام حریق، تشخیص نشتی آب و گاز، تشخیص اتصال و قطعی کابلهای برق و مخابرات، روشن و خاموش نمودن خودکار و دستی تهویه هوا، کنترل و پایش سنسورهای دود فعال نمودن سیستم های اطفاء حریق، کنترل و پایش جریان برق شهری و استراتژی کنترل و پایش دما و رطوبت محیط بخشی از امکانات این سامانه هوشمند کنترل است.

توسعه همکاری های ملی و بین المللی
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: همکاری با شرکت العصریه المتحده کشور عمان، تفاهم‌نامه همکاری با شرکت آنتون از کشور اوکراین، هوشمند سازی شهرک گلخانه‌ای تماشا، همکاری با شرکت ایساتیس نقش قشم جهت هوشمند سازی پروژه های تجاری، تفاهم نامه همکاری با شرکت رهاورد هنر افتخار، هوشمندسازی کشت زعفران ایروپونیک در ورامین، هوشمند سازی اراضی کشاورزی در استان خراسان رضوی و تفاهم‌نامه همکاری با گروه گلدن دایموند از برنامه های همکاری و پروژه های در حال اجرای پارس کارن است.

انتهای پیام/