چهارمین دوره طرح توانمندسازی صدف، ویژه ناحیه نوآوری پردیس برگزار می‌شود

چهارمین دوره طرح توانمندسازی صدف، ویژه ناحیه نوآوری پردیس با هدف ایجاد انگیزه و توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای نقش‌آفرینی آن‌ها در زیست‌بوم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه‌ای و بر اساس استعداد‌ها و ویژگی‌های هر فرد در جهت تسهیل ورود به بازار کار، تابستان ۱۴۰۱ در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

به گزارش بانگ اقتصاد، این طرح در نظر دارد با هموار سازی مسیر به افراد کمک کند تا ابتدا به خودشناسی برسند و در ادامه با حضور در کارگاه‌های مختلف، مسیر درست شغلی را انتخاب و در نهایت بتوانند نقش‌آفرینی مؤثری در زیست‌بوم فناوری و نوآوری داشته باشند.

طرح توانمندسازی صدف در ۴ فاز اصلی خودشناسی/شخصیت‌شناسی (ارائه آموزش‌هایی به منظور شناخت تیپ شخصیتی خود و آشنایی با آزمون‌های شخصیت شناسی معتبر و نحوه استفاده و کاربرد آزمون‌ها)، مهارت‌افزایی در حوزه مهارت‌های نرم (ازجمله ارتباطات مؤثر و فنون مذاکره، رزومه‌نویسی و مصاحبه شغلی، آشنایی با سبک‌های شغلی و کارآفرینی، آشنایی با روند‌های بازار کار و مهارت‌های مورد نیاز شغلی در آینده، آشنایی با دیجیتال مارکتینگ و...)، طراحی مسیر حرفه‌ای و آشنایی با اکوسیستم فناوری و نوآوری (آشنایی با پارک‌های علم و فناوری و سایر ساختار‌های توسعه فناوری و نوآوری ازجمله مراکز رشد، شتاب‌دهنده‌ها، فن‌بازارها، کارخانه‌های نوآوری و بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان به تناسب رشته تحصیلی افراد)؛ برگزار می‌شود.

از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای شرکت‌کنندگان می‌توان به برنامه پانل انتقال تجربیات کارآفرینان و کارکنان توانمند در حوزه فناوری که از بین مدیران و کارمندان دانشی موفق شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس می‎باشند، جلسات کوچینگ شغلی برای شرکت‌کنندگان بر اساس رشته‌های تحصیلی و آشنایی با مدل‌های کسب‌وکار اشاره کرد. همچنین یکی از برنامه‌های ویژه در طرح صدف، برگزاری کارگاه تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی در راستای آشنایی با مفاهیم و مراحل تجاری‌سازی تحقیقات دانشگاهی است.

در پایان این دوره سعی می‌شود شرایطی مهیا شود که منتخبین طرح بتوانند دوره کارآموزی/کارورزی خود را در یکی از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس سپری نمایند.

لازم به ذکر است این طرح از ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱ در محل پارک فناوری پردیس آغاز و تا اواخر شهریورماه ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام فرآیند مصاحبه و ثبت‌نام، می‌توانند از طریق سایت به نشانی karnostartup.ir و شماره تماس ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۶۵ و یا شماره واتساپ ۰۹۳۸۴۵۱۱۷۹۹-۰۹۳۰۱۸۹۸۶۴۶ در ارتباط باشند.

گفتنی است؛ اولین دوره طرح توانمندسازی صدف در استان تهران و با حضور بیش از ۴۰۰ نفر، دومین دوره طرح در استان‌های تهران، اصفهان، یزد و کرمانشاه برای بیش از ۱۰۰۰ نفر و سومین دوره طرح در ۱۲ استان و برای بیش از ۱۲۰۰ نفر برگزار شد.

انتهای پیام/