کد خبر: 947
پنجشنبه , 10 شهریور 1401 - 16:50
کتاب خوشنویسی کامل قلی‌پور، رونمایی شد

بنیاد جهانی سخن گستران سبزمنش و انجمن ادبی ایران از کتاب هنرمند، خطاط و خوشنویس (کامل قلی پور) رونمایی کرد.

بانگ اقتصاد، رونمایی کتاب خوشنویسی استاد کامل قلی‌پور، عضو فعال و مؤثر بنياد جهانی سبزمنش در ایران، با حضور و مصاحبت شخصیت‌‌های پیشتازِ حوزه فرهنگ، اجتماع و هنر کشورهای فارسی زبان بهانه‌ برگزاری محفل فرهنگی دربار و در خور شأن نویسنده شد.

این نشست با شعر خوانی و سخنرانی شاعران و استادان ادامه پیدا کرد و سپس پروفسور سید حسن امین عضو مؤسس و دبیر علمی- پژوهشی بنياد جهاني سبزمنش‌ سخنانی درباره هنر خوشنویسی و قدمت آن و همبستگی خط خوشنویسی با شعر و ادبیات، صحبت‌های جالب داشتند و حضور مهمانان را با میزبانی به بدرقه گرفتند.

دکتر بسم الله شریفی مؤسس و دبیرکل بنياد جهانی سبزمنش در کنار توضیح ارزش‌های مشترک فرهنگی و تقویت روحیه‌ همگرایی فرهنگی، به توضیح اهداف بنیاد جهانی سبزمنش پرداخت و سه تن از استادان گرانمایه و پرتلاش سبزمنش عبارتند از:

(1- دکتر پریوش ابراهیمی، عضو شورای مؤسسان و استاد کلاس/صنف‌های آموزشی (شرح غزلیات دیوان حافظ)؛
۲- دکتر نیلوفر سادات عبداللهی، عضو فعال سبزمنش و استاد بخش شرح داستان‌های شاهنامه فردوسی؛
۳- استاد کامل قلی پور، عضو فعال سبزمنش و مؤلف کتاب خوشنویسی) را به نمایندگی از هیئت رهبری با اهداء لوح سپاس مورد تحسین قرار داد.

در این نشست که به گردانندگی دکتر پریوش ابراهیمی از شاعران و سخنوران بنیاد جهانی سبزمنش به پیش برده می شد، دکتر سمیه صفرزاده خبرنگار و شاعر، شمیلاشهرابی، زهرا وجدانی از اعضای بنیاد سبزمنش آقایان: بهنام سعادتیان، کریم الله حسینی، دکتر طالقانی، استاد حبیب الله، ریحانیان پور، دکترملکی، حسینی راوندی آقای بشکوه راهی، سعید رضا خان، نغمه بیگ زاده محمود رفیعی، لیلافرحی، محمدرضا احمدی، نسترن سنجیده، پری حسن زاده، افسانه امیریان، شیرین میرزا عابدینی، الهه باباعلی و... زاده حضور بهم رسانیده بودند.

منبع: سایت جهانی سخن گستران سبزمنش

انتهای پیام/