کد خبر: 2015
چهارشنبه , 20 اردیبهشت 1402 - 12:36
بهره‌‌وری برگ برنده

تی‌اکسـپرس شـرکتی پیشـرو در ارائه سرویس‌های حمل سریع بیـن‌الملـل بوده که مسئولیت صادرات و واردات سریع اسناد، مدارک، بسته‌ها و بارهای تجاری را در شبکه بین‌الملل تحت اکوسیستم لجستیک بر عهده دارد. اکوسیستم لجستیک هلدینگ فاخر با بیش از 60 سال تجربه در زمینه لجستیک بــه بیش از 1000 نقطه در سراســر کشــور خدمــات ارائه می‌دهد.

به گزارش بانگ اقتصاد، حضور تی اکسپرس در پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی کشور(ایران اکسپو۲۰۲۳) بهانه‌ای شد تا با علی افشار مدیرعامل این مجموعه به گفت‌وگو بپردازیم.

لطفا خودتان را معرفی کرده و توضیح دهید شرکت شما در چه حوزه‌هایی فعالیت می‌کند؟

علی افشار هستم. مدیرعامل شرکت تی اکسپرس وابسته به هلدینگ فاخر. شرکت ما در حوزه لجستیک و حمل‌و‌نقل بین‌الملل فعالیت دارد. این حوزه کلیه روش‌های حمل کوریری و کارگو (هوایی، زمینی و دریایی) و سرویس‌های ارزش افزوده مرتبط را دربرمی‌گیرد که هرکدام به ارائه راهکارهای فناورانه در فضای شفاف به مشتریان می‌پردازد. فعالیت شرکت از سال 97 آغاز شده و تاکنون ادامه دارد. بزرگترین مانع در جهت پیشرفت در مسیر تی‌اکسپرس عدم پایداری بازار ایران به دلیل تحریم‌ها و پایین آمدن ارزش ریال در برابر دیگر ارزها است.

در طی سال‌ها با وجود موانع و تحریم‌ها تی اکسپرس به دلیل جایگاه خود به عنوان یک شرکت لجستیک بین‌الملل راهکار خود را برای ارسال یا دریافت بار و بسته‌ پیدا خواهد کرد ولی مسئله این است که اندازه بازاری که ما با آن طرف حساب هستیم به واسطه مسائل خارج از کنترل متغیر بوده و عمدتا رو به کوچک تر شدن می‌رود و بر روی توانمندی‌های وارداتی و صادراتی کشور تاثیر منفی خود را خواهد گذاشت و افرادیکه به عنوان مشتری به ما مراجعه می‌کنند می‌توانند از این امکان بهره‌مند گردند.

همچنین، درخصوص رقبای داخلی شرکت‌هایی در ایران سال‌ها در حوزه لجستیک فعال بوده‌اند ولی نقطه تمایز تی‌اکسپرس در این است که راهکارهای کوریری، فناورانه و خدمات ارزش افزوده را در قالب یک شرکت متمرکز، به طور یکپارچه ارائه می‌دهد و با توجه به شبکه‌سازی و زیرساختی که در داخل و خارج ایران ایجاد می‌کند ترکیبی از این خدمات و راهکارها را در یک پلتفرم متناسب با نیاز مشتری به نمایش می‌گذارد.

چه عاملی باعث شد،در نمایشگاه حضور پیدا کنید؟ 

حضور در نمایشگاه ایران اکسپو را می‌توان در 5 طبقه اصلی بیان کرد:

1. شناخت بهتر بازار: حضور در این نمایشگاه این امکان را می‌دهد که بازار صادرات و واردات را بهتر شناخته شود و با مشتریان و رقبای خود در این بازار آشنا شویم.

2. گسترش فعالیت‌های تجاری: امکان ایجاد روابط تجاری جدید و دستیابی به فرصت‌های تازه برای فعالیت‌های تجاری فراهم می‌شود.

3. معرفی خدمات: حضور در نمایشگاه ایران اکسپو این امکان را می‌دهد که برند و خدمات خود را به مشتریان و نمایندگان دیگر شرکت‌های حمل معرفی نماییم.

4. شناخت بهتر رقبا: آشنایی با وضعیت رقبای صنعت حمل و نقل و بهبود خدمات بر اساس رقابت و نیازهای بازار صادراتی و وارداتی.

5. ایجاد ارتباط با مراجع قانونی: آشنایی با مراجع قانونی مرتبط با صادرات و واردات و همچنین توسعه روابط با نهادهای حاکمیتی این حوزه فراهم می‌شود.

به نظر شما ایران اکسپو چطور می‌تواند در صادرات به شما کمک کند؟

ایران اکسپو یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های بین‌المللی در ایران است و می‌تواند به شرکت ما در صادرات کمک کند. با حضور در این نمایشگاه، ما می‌توانیم با مشتریان بین‌المللی آشنا شده، روابط تجاری جدیدی را برقرار، و فرصت‌های حمل کالاهای صادراتی و وارداتی را گسترش دهیم. همچنین، حضور در این نمایشگاه این امکان را می‌دهد که خود را با رقبای فعال در این صنعت را مقایسه کرده و استراتژی‌های خود را بازنگری و بهبود دهیم. در کل، شرکت در این نمایشگاه می‌تواند کمک کند تا به شناخت بهتری از بازارهای بین‌المللی و نیازهای حمل کالای این بازارها به دست آید.

گفتنی است؛ با توجه به تجربه و تمرکز تی‌اکسپرس بر حوزه صادرات، علیرغم وجود چالش‌هایی در این حوزه امکان ارائه خدمات با کیفیت صادراتی از ارسال یک برگ سند تا چارتر هواپیما با ظرفیت 100 تن امکانپذیر است.

 

انتهای پیام/